6 Soruda LinkedIn Sales Navigator Nedir? Ne işe Yarar

Ürün ve hizmetlerinizi en doğru kitleye anlatmak ve enerji israfı yapmadan iş birlikleri elde etmek istiyorsunuz. Sizi bu yazıya getiren motivasyon muhtemelen bu. Bu yazımızda LinkedIn Sales Navigator nedir ve ne işe yarar sorusunun yanıtını ele alacağız. Doğru kullanımla Sales Navigator sizin çok doğru kişilere ulaşmanızı ve işinizi büyütmesini sağlayabilir.

recro digital marketing dijital pazarlama destek

Sonrasında ise akla gelebilecek ilk soruların yanıtlarını gerçek tecrübelerimize dayanarak paylaşacağız. LinkedIn’den daha iyi yararlanmak için “B2B yaparken LinkedIn nasıl kullanılır?” yazımızı da inceleyebilirsiniz.

1. LinkedIn Sales Navigator Nedir?

LinkedIn’e ait satış ücretli ve ek bir uygulama. LinkedIn hesabınızla entegre olarak çalışır fakat masaüstünde ve mobil uygulamasında farklı bir ekran üzerinden giriş yapılır. Sales Navigator, satış ve pazarlama faaliyetleri gerçekleştirmek amacıyla oluşturulmuş bir LinkedIn aracıdır.

iOS Mobil uygulama linki

Android mobil uygulama linki

2. LinkedIn Sales Navigator Ne işe Yarar?

Sales Navigator ne işe yarar, en kısa haliyle şöyle: Hedeflediğiniz kişileri bulmanızı ve onlarla birebir iletişime geçmenizi sağlar. Sales Navigator sayesinde kalabalıklarla iletişime geçmek yerine bulmanız gereken en doğru isimleri bularak B2B iletişim kurabilirsiniz.

<yoastmark class=

3. Sales Navigator Sözlüğü: Ne nedir?

Account Nedir?

Sales navigator’de account, LinkedIn’de yer alan şirketler anlamına gelir. Yani takibe almak istediğiniz şirketker accounts ekranında karşımıza çıkar.

Lead Nedir?

Lead şirket bünyesinde yer alan kişilerdir. Bu kişileri coğrafya, sektör, deneyim, kıdem gibi farklı kırılımlarla arayarak bulabilirsiniz.

Persona Nedir?

Sales Navigator aracını kullanarak oluşturduğunuz kişi kümeleridir. Örnek vermek gerekirse, “İstanbul’daki 10 ve üzeri deneyimli İK çalışanları”  personadır.

InMail nedir?

InMail, bağlantınız olmayan fakat iletişime geçmek istediğiniz kişilerin mesaj kutusuna düşmenizi sağlayan bir mesaj gönderme biçimi. Üst sırada ve InMail uyarısıyla yer aldığı için dikkat çeker. Sales navigator kullanıcılarının her ay 100 InMail gönderme limiti bulunur. Bu limit ayda bir yenilenir.

Dijital pazarlama terimler sözlüğü yazımızı da inceleyebilirsiniz.

4. LinkedIn Sales Navigator Faydalı mı?

Sales Navigator, sosyal medyada B2B aracı olarak kullanabileceğiniz en iyi araçlardan biri. Bunun nedenlerinden biri hedef kitle tanımını nokta atışı olarak yapabiliyor olmanız. Yani Instagram’da olduğu gibi tahmini bir kitleyle iletişime geçmiyorsunuz. Ya da piksel kaydı, dönüşüm gibi filtrelerden geçirmek zorunda kalmaksızın en doğru kişiyle direkt iletişime geçebiliyorsunuz.

Bundan sonra bu araçtan nasıl yararlanabileceğiniz tamamen size kalmış.

5. LinkedIn Sales Navigator Üyelik Türleri Nelerdir, Ücretleri Ne kadar?

<yoastmark class=

Core Paket

Sales Navigator üyelik türleri kapsamlarına göre değişiklik gösteriyor. Başlangıç paketi olan Core üyelik ücreti aylık 289 TL (13 Temmuz 2023) Bu paket satış kanalları (funnel) oluşturmanızı ve içerikleri görüntülemenizi sağlıyor. Aynı zamanda hedef account ve lead’lerinizle ilgili anlık iç görüler alabiliyorsunuz.

Advanced Paket

Advanced Paketin aylık ücreti 1.687 TL (13 Temmuz 2023). Bu pakette ise takım çalışmalarına, takım arkadaşlarınızın account ve lead’lerin erişiminiz oluyor. Yani satış departmanı olan ve faal çalışan işletmeler için daha kullanışlı diyebiliriz.

Advanced Plus Paket

Bu paketi ihtiyaçlarınıza göre belirleyip fiyat teklifi istiyorsunuz. Özellikle CRM uygulamalarıyla ve Zapier gibi programlarla entegre çalışması sayesinde işlerinizi daha optimize hale getirmenize izin veriyor.

6. LinkedIn Sales Navigator kullanmayı önerir misiniz?

Ürün ve hizmetlerinizin satışını artırmak için Sales navigator benzeri bulunmaz bir araç. Eğer KOBi iseniz veya küçük bir ekiple çalışıyorsanız başlangıç paketiyle denemenizi öneririz. Fakat bunun sadece bir araç olduğunu unutmamak gerek.

Bu aracı kullanarak yeni bağlantılar ve satışlar elde etmek istiyorsanız bir planlama, strateji oluşturmalı, persona’larınızı, account’larınızı, lead’lerinizi belirlemelisiniz. Bunun takibini yaparak günde bir saat kadar vakit geçirmelisiniz.

Özetle, LinkedIn işlerimizi geliştirmek için benzersiz araçlara sahip. LinkedIn Sales Navigator Nedir , ne işe yarar? yazımızda bu araçlardan sadece birine cevap vermeye çalıştık. Uygulama iyi şekilde yararlanmayı ve kullanmayı bildiğiniz zaman ücretini kesinlikle karşılayan bir ücret.

Önemli olan hedeflerinizi belirlemek, bağlantılarla doğru şekilde iletişime geçmek, inMail haklarınızı iyi şekilde tüketmek ve kişiye özel mesajlar yazarak ürün ve hizmetinizi tanıtmak.

Profesyonel ajans desteği almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.