Bu bilgiye göre iOS kullanıcıları için sesli Tweet özelliği belli ülkelerde aktif durumda. Bu özellik henüz Android cihazlarda aktif değil.

Sesli Tweet’lere alt yazı seçeneği

Twitter sesli tweet’lere otomatik alt yazı özelliğinin de geleceğinin bilgisini teyit etti. Bu sayede Twitter’ın erişilebilirlik özellikleri geliştirilecek.

Bu gelişme sayesinde Twitter sesli içerikleri de deneyimleyebildiğimiz bir kanal olacak. İnsanlar ses klipleri ile daha fazla türde içerik paylaşabilecek, tüketebilecek. Markalar için ise sesli içeriklerin öneminin altını çizen yeni bir neden doğmuş olacak. İlerleyen günlerde sesli içerik türlerinin, sesli Tweet’lerin markalar tarafında nasıl değerlendirileceğini hep birlikte göreceğiz.

Alt yazı özelliğinin gelmesi ise gelmesi gereken kaçınılmaz bir özellik. Bilgisayar kullanımının yerini cep telefonlarına bırakmasıyla sosyal medyayı sesin kapalı olması gereken alanlarda kullanmaya başladık. Bu nedenle alt yazı her içerik türünde önem taşıyor.

Twitter’da Sesli Mesaj Gönderme Özelliği

blank

Twitter, sesli mesaj özelliğinin Brezilya’da test edilmeye başladığını duyurdu. Yakında bu özellik de tüm dünya ülkelerinde ve işletim sistemlerinde aktif olacaktır.

Instagram ve Facebook Messenger’ın birleştirilmesi ile ilgili gelen son özellikleri görmek isterseniz bu yazımızı inceleyebilirsiniz.