Hakkımızda

Biz tasarımcılarız, sosyal medya canavarları, yazarlar, fotoğrafçı, vlogger’lar, dijital sanatçılar ve prodüktörleriz. Meraktan besleniyoruz. “Dönüşüm” bizim bildiğimiz tek çalışma yöntemi ve bu yöntemi çok seviyoruz. İş birliği yaptığımız markalarımızı çok iyi anlamaya çalışıyor, işimize olan tutkumuza onları da dahil etmekten inanılmaz keyif alıyoruz. Özgün olmanın, deneysel işler yapmak için risk almaktan geçtiğinin farkındayız.

Diğer bir deyimle biz Semih, Seda, Kader, Eray, Evren, Işın, Orçun, Ahmet, Şeniz ve Çağrı. Sizinle tanışmak isteriz.

Sosyal medyada marka yönetim deneyimi

Sosyal medya 13-14 senede hayatımızın merkezine girerek alışveriş alışkanlıklarımızı, yeme-içme deneyimlerimizi ve birçok alışkanlığımızı dönüştürdü. Halen de dönüştürmeye devam ediyor. Artık sadece bu dönüşüme ayak uyduran markalar ilerleme kaydedebiliyor. Wearesocial 2019 raporuna göre Türkiye’de sosyal medyada geçirilen süre kişi başı 3,5 saatin üzerinde ve markalar bu sürenin içinde kendilerine yer buluyor.

2013 yılından beri marka yönetiyoruz. Sosyal medya kanalları ve kullandığımız cihazlar sürekli değişiyor, değişmeyen şey ise “İnsanı ve markayı anlamak“ İşte biz de bu değişmez kuralın etrafında sürekli ama sürekli yeni yöntemler arıyoruz.

Sosyal medyada yeni bakış açısı

Saatlerimiz dünyada değişecek olan trendleri anlamaya çalışmakla geçiyor. Bir şeyin ne kadar çabuk değişeceğini ön gören ve değişimi ilk önce benimseyen markalar her zaman öne geçiyor. Yönettiğimiz sosyal medya hesapları için takipçilerin ilk defa göreceği, ilginç ve çevresiyle paylaşma isteği uyandıracak türleri buluyoruz. Kısa bir süre sonra yönettiğimiz markaların sektöründe konuşulduğunu, parmakla gösterildiğini duymak bizim için en büyük hazlardan biri.

Sosyal medya yönetiminde en önemli kriterlerimiz

İyi anlaşıldığınızı hissettiğiniz yaratıcı stratejiler. Heyecan uyandıran yazılı ve görsel uygulamalar. Sonuç odaklı projeler. Veri, verimlilik ve yaratıcılık bu işin kuralı.

Instagram Hesap Yönetimi Nedir, Nasıl Yapılır?

Türkiye’de sosyal medya kullanıcılarının en çok vakit geçirdiği kanallardan biri. Alışveriş alışkanlıkları ve satın alma kararı üzerinde Instagram reklamlarının, marka paylaşımlarının ve  Instagram fenomenlerinin etkisi çok büyük.

Instagram’da içerik yönetimi

Marka stratejinize uygun olarak Instagram’da ne tür paylaşımlar yapılacağını belirleyebilir, markanızın görsel ve kurumsal kimliğini oluşturabilir, düzenli bir takvime bağlı olarak içeriklerinizi yayınlayabiliriz. 

Instagram reklamı nasıl verilir?

Instagram’da gönderilerinizin daha çok kişiye ulaşmasını sağlayan reklamlarla daha önce karşısına çıkmadığınız kişilerin ilgisini çekebilirsiniz. Dönüşüm kampanyaları sayesinde WhatsApp’tan mesaj almanızı sağlayabilir, DM kutusunda talep mesajları gelmesini sağlayabilir ve sosyal medya kullanıcılarını web sitenize yönlendirebiliriz.

Instagram’da takipçi kazanma modelleri

Ne tür içerik ve etkinlikler markanızın içeriklerini takip etmeye değer bir hesap yapıyor? Ödüller, hediyeler mi? Ünlü isimlerin sizi önermesi mi? Faydalı bilgiler paylaşmanız mı?  Bu gibi soruların cevabını bularak harekete geçebiliriz.

Instagram etkinlikleri nasıl yapılır?

Instastory soru cevap, anket ve benzer etkinlikler, canlı yayınlar Instagram Reels ve IG TV kullanarak yapılan paylaşımlar sayesinde markanızı daha görünür hale getirebiliriz. Bu yazımızda daha derin ele almıştık, inceleyebilirsiniz.

Facebook  Hesap Yönetimi

Facebook halen Türkiye’de ve dünyada en çok kullanılan mecralardan biri. 2020 yılında 35 yaş üstü internet kullanıcılarının internet siparişlerinin artması ile tekrar eski önemini kazanmaya başladı.  Marka planınıza uygun düzenli içerik yayını ve tanıtımlar ile istediğiniz dönüşümleri alabilirsiniz.

İkincisi, Facebook reklam planlamada en gelişmiş hedef kitle tanımlama fırsatı ve kampanya türleri bulunduran mecra. 

Facebook reklam alanları nelerdir?

Facebook Audience içinde bulunan tanıtımlarla sadece Facebook’ta değil; Instagram, Facebook Messenger ve Facebook’un anlaşmalı olduğu telefon uygulamalarında reklamlarınız yayınlanabilir. Reklam maliyetleri Twitter, LinkedIn, Google + YouTube gibi kanallara kıyasla daha ekonomik. 

Twitter Hesap yönetimi

Twitter gündemlerini kullanarak markanızı öne çıkartacak etkinlikler gerçekleştirebiliriz. Kelimelerin gücünü kullanmak ve anlık gündemleri iyi bir şekilde değerlendirerek içerik yayınlamak önem taşıyor. Twitter reklamları haricinde kullanıcıların karşısına çıkmanın en önemli yöntemlerinden biri. 

Twitter Reklamları

Sponsorlu TT ile gündem Twitter gündemine girebilir, sponsorlu Tweet’ler ile ulaşmak istediğiniz insanların ana sayfasına düşebilirsiniz. Hesabınızı takip etmeye veya web sitenizi ziyaret etmeye yönlendirebilirsiniz.

LinkedIn Hesap Yönetimi

Markanızın iş dünyasındaki yüzünün nasıl görünmesini istersiniz?

Şirketinizin başarıları, kilometre taşları, değerleri, vizyonu, iddiası ve sektördeki yeri ile ilgili paylaşımları duyurmanın en önemli kanalı LinkedIn. 

Ayrıca LinkedIn beklentilerinize uygun pozisyonlarda personeli bulmanız için en iyi alan. 

Markanızın sektörde daha çok bilinmesini, daha iyi bilinmesini istiyorsanız iş dünyasından kişilere ulaşarak iş birliklerinizi arttırmayı hedefliyorsanız bu kanalı en iyi şekilde kullanmanızı sağlayabiliriz. 

LinkedIn reklamı nasıl verilir?

LinkedIn reklam platformunu kullanarak işletmenizin paylaşımlarını ve kampanyalarınızı öne çıkartabilirsiniz. Ayrıca işe alım duyurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

LinkedIn’de reklam vermenin en iyi avantajlarından biri hedeflediğiniz kişileri çalıştıkları pozisyona göre, ülkeye, seviyeye göre belirleyebilmeniz. Örnek vermek gerekirse sadece “Sr.” seviyedeki “satın alma” personellerine yönelik reklam verebilirsiniz.

blank

Google Haritalar Benim İşletmem ve Tripadvisor Hesap Yönetimi

Kafe, restoran ve otel gibi işletmeler için en önemli mecralar lokasyon bazlı uygulamalar. Bu kanallarda öne çıkmak ve müşterilerinizden olumlu yorumlar alarak görünürlüğünüz arttırmak için profillerinizi oluşturabilir, kreatif uygulamalar, teklifler ve tanıtımlar gerçekleştirebiliriz. Kafe restoran işletmeleri için sosyal medya ipuçları yazımızı buradan okuyabilirsiniz.

Sosyal Medya Yönetiminde Rakip Analizi Neden Önemli?

Sosyal medya yönetiminde rakip analizini iki alanda ele alabiliriz, 

  • Bunlardan birincisi doğrudan rakipleriniz: Sektördeki rakipleriniz sosyal medyada hangi mesaj ve içeriklerle, ne tür kampanyalarla faaliyet gösteriyor ve ne gibi sonuçlar elde ediyorlar? Herkese açık bilgileri belirli programları kullanarak görüntüleyebilir ve stratejinizde yeni bakış açıları katabiliriz.
  • İkincisi ise sizin müşteri kitlenizle aynı kişiye hitap eden sosyal medya hesapları: Bir kafe işletiyorsanız yeme-içme blogları, spor ürünleri satıyorsanız spor salonlarının hesaplarının paylaşımları değerli bilgiler içeriyor olabilir. Bu hesapların iyi sonuç getiren etkinlikleri markanız için de önemli ipuçları taşır.

Prodüksiyon

Fotoğraf

Sosyal medyanın fotoğraf dili kataloglardan çok farklı. Bu farkı en iyi reklamlarınızın sonuçlarında görebilirsiniz.  Markanızı, ürünlerinizi ve hizmetlerinizi en iyi şekilde temsil eden görselliğe sahip fotoğraf çekimi için stüdyomuzda fotoğraf çekimi gerçekleştiriyoruz.

Video

Ürün tanıtım videoları, animasyon video, röportaj videoları, canlı yayın gibi çekimleri gerçekleştiriyoruz. Son dönemde video en çok tüketilen içerik türü. YouTube, Instagram canlı yayınları, Instastory, Instagram Reels en çok izlenen paylaşımlar arasında. Markanız için bu alanda göz alıcı içerikler üretebiliriz.

Dijital Etkinlik Yönetimi

Yakın zamanda katılmayı planladığınız bir fuarda, yapacağınız bir açılışta veya konferansta herkesin markanızı konuşmasını sağlayacak dijital projeler gerçekleştirebiliriz. Ödüllü promosyon etkinlikleri, oyunlar, yazılım ve yüz yüze iletişimin bir araya geldiği kurguları üretip hayata geçirebiliriz.

Diğer yandan sosyal medyada takipçi kazandıracak çekilişler, etkileşimli Instarstory kurguları, YouTube projeleri, mikrosite kurguları gerçekleştirebiliriz.

Yazılım hizmetleri

Web sitenizin içinde ya da web sitenizden bağımsız olarak internet ve sosyal medya kullanıcılarını direkt satışa ve başvuruya yönlendiren tek sayfalık yazılımlar yapabiliriz. Form doldurma iletişimi reklamları sayesinde potansiyel müşterilerin sizinle bir araya gelmesini, bilgi ve başvuruda bulunmasını sağlayabiliriz.

Sosyal medya kanallarına entegre projelerle yazılımlar yapabilir ve sosyal medya kullanıcılarını bu alanlara yönlendirebiliiriz.

Detaylı bilgi için bize yazabilirsiniz