LinkedIn içerik fikirleri

LinkedIn İçerik Fikirleri: 10 Farklı İçerik Önerisi

LinkedIn içerik fikirleri edinebilmek için LinkedIn’de 30 milyondan fazla sayfa var. Siz de böyle bir sayfaya sahip değilseniz, işletmeniz için önemli bir kitleyi gözardı ediyorsunuz demektir.

İster ilk kez bir LinkedIn sayfası açıyor olun, ister var olan sayfanızı geliştiriyor ve optimize ediyor olun, her halükarda kaliteli bir içerik stratejisine ve planına ihtiyacınız var. Çünkü artık o kadar çok içerik üretiliyor ki, hedef kitlenizin büyük bir kısmı içeriklerinize hiç denk gelmiyor. Dolayısıyla artık içerik pazarlama çalışmaları hedef kitleler özelinde ayrı ayrı ele alınmalı, daha kişiselleştirilmiş içerikler üretilmeli.

Her içeriğin aslında bir hedefi var. Müşteri adayları kazanmak için bir e-kitap yayınlayın ya da teknik bir inceleme yapın. Marka bilinirliğini artırmak için içeriğinize web sitenizin linkini ekleyin ya da bir blog yazısı yayınlayın. Her gün 3-4 kez yayın yapacak içeriğe sahip olmadığınızı düşünebilirsiniz. Fakat yaptığınız işi, ürünlerinizi, hizmetinizi tanıtmanın bile etkili bir içerik biçimi olabileceğini unutmayın.

LinkedIn Sayfanızda Paylaşmanız Gereken 10 İçerik Türü

1. Video ve görseller

Videonun, üyeler arasında sohbet başlatma olasılığı diğer içerik türlerinden 5 kat daha fazla. LinkedIn üyeleri, video reklamlara Sponsorlu İçeriklerden 3 kat daha fazla zaman harcıyor.

Fotoğraf, infografik, gif ve benzeri öğelerin içerik pazarlamasındaki önemi de çok fazla. Resim içeren gönderiler, yalnızca yazı içerenlere oranla %94 daha fazla görüntüleniyor.

İyi bir içerik pazarlamasının, kesinlikle iyi, kaliteli, cezbedici görsel ve videolara sahip olması gerekiyor.

2. İstatistikleri içeren görüntüler

İnsanlar istatistikleri ve kendilerini daha bilgili gösteren şeyleri paylaşmayı severler. Örnek olay incelemelerinden ve harici araştırmalardan/anketlerden ‘öne çıkan’ istatistikler alın. Bunları grafikler, fotoğraflar ve tablolarla birlikte sergileyin.

LinkedIn İçerik Fikirleri 3: Ürün lansmanları ve özellik geliştirmeleri

Hedef kitlenizi ürünleriniz veya hizmetleriniz hakkında en yeni ve en büyük gelişmelerden haberdar edin. Ardından bir sonraki adımı atın ve bunların nasıl kullanılacağına ilişkin en iyi uygulamaları paylaşın.

4. Şirket başarılarını kutlamak

Şirketinizin misyon ve vizyonuna içeriden bir göz atın. Şirketin başarılarını kutlamaktan çekinmeyin. Hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı oldukları için takipçilere ve müşterilere teşekkür etmeyi unutmayın.

5. Şirket liderlerini öne çıkarmak

İnsanlar şirketler değil insanlar aracılığıyla satın alım yapar. Markanızı insanlaştırın ve hedef kitlenize şirket kültürünüze bir göz atma fırsatı verin. Aynı zamanda en iyi çalışanlarınızı düşünce liderleri olarak öne çıkarın.

6. Şirketinizin ev sahipliği yaptığı veya sponsor olduğu etkinlikleri daha çok tanıtmak

LinkedIn içerik fikirleri için web yayınlarınızı, ödüllü projelerinizi, canlı yayınlarınızı, düzenlediğiniz etkinlikleri ve ortak çalışmalarınızı sık sık öne çıkarın.

LinkedIn İçerik Fikirleri 7:  E-Kitapları Tanıtmak

Bir e-kitap yayınlıyorsanız, bunu daha uzun süre gündemde tutabilmek için içerikler üretin. Kitap kapağını paylaşın, istatistikler, alıntılar gönderin. İpuçlarını görsellere ve videolara dönüştürün.

blank

8. Üçüncü taraf içerik

Sürekli kendinizden bahseden içerikler oluşturmayın. Sektörünüzde başarı sağlayan kişileri, projeleri de paylaşın. Bunlar aynı zamanda kullanıcıları harekete geçirmenize de yardımcı olur.

Aynı zamanda içeriğinizin trend olan diğer konularla birlikte bulunabilmesi için hashtag kullanmayı unutmayın.

9. Düşünce liderliği

Her gönderi, işletmeniz veya ürününüz hakkında olmak zorunda değil. Gündemde olan ya da tartışmalı bir konuyu ele alarak düşünce liderliği oluşturun. Hatta seri halinde paylaşacağınız içeriklerle bu alanda otorite sağlayabilirsiniz.

LinkedIn İçerik Fikirleri 10: Orijinal araştırma

Artık her yer 360 derece içerikle dolu. Bu nedenle orijinal araştırma ve iç görüler, çalışmanızın daha çok tanıtılmasını sağlar.