Inbound marketing nedir? - Recro Digital

Markanızı dijital pazarlama hedeflerinize nasıl ulaştırır?

Inbound marketing, 1 etkileşimin 1 satışa dönüşmesi için en kısa yolu arayan yeni bir pazarlama anlayışı. Pazarlamanın bu yeni formülü, insanların “reklamı atla” tuşuna basmak isteyeceği reklamlar yerine, markanızı takip etmelerini sağlayacak stratejileri benimsiyor. İnsanlar, ilgi çekici ve sürekli içerikler sayesinde, markanızla ilgili neler olup bittiğini sürekli merak ediyor. İnsanlar ürün ve hizmetlerinizle en çok sosyal medyada karşılaşıyor. Bu mecrada ise başarının formülü “içerik”. Kaliteli içerik sayesinde, düşük reklam yatırımlarıyla daha fazla sosyal medya kullanıcısıyla iletişime geçebilir, ürün-hizmetleriniz hakkında sorular sormalarını sağlayabilirsiniz.

Siz olsanız sosyal medyada durduk yere kuruyemiş,  seramik veya tur şirketini takip eder misiniz?

Samimiyet

İnsanlar da sizin markanızla ilgili aynı şeyi düşünüyor. “Neden insanlar sizin markanızı sosyal medyada sürekli takip etsinler ki?” sorusunun dürüst ve verilere dayanan cevaplarına “Dijital iletişim stratejisi” deniyor. Ulaşmak ve sürekli iletişim halinde olmak istediğiniz kişilerin bam teline dokunan, trendleri göz önüne alan ve ürün-hizmetlerinizi görmelerini sağlayan yaratıcı konseptler planlıyoruz.

 Sosyal medyada bir işletmeyi takip ediyorum çünkü,

  • Bana yeni şeyler katıyor,
  • Beni eğlendiriyor,
  • Bana iyi vakit geçirmemi sağlıyor,
  • Beni ödüllendiriyor,
  • Beni onurlandırıyor,
  • Bana tercüman oluyor,
  • Paylaşımları görsel açıdan hoşuma gidiyor, iyi yazıyorlar… çoğaltılabilir.

Mecrayı anlamak

Instagram, WhatsApp, Facebook, LinkedIn, Google İşletmem, Gmail, Snapchat vb. Her birinin ayrı dinamikleri ve hedefleri var. Bu mecralar kullanıcılarına içeride daha çok vakit geçirmelerini sağlamak için farklı algoritmalar kullanıyorlar. Bu algoritmaların formülünü tabi ki kimseyle paylaşmıyorlar ve deneysel yollarla ne tür içeriklerin daha çok göz önüne çıkarıldığını anlıyoruz. Markalar için insanları ilgilendiren içerikler üretirken diğer yandan da mecraları dikkate alıyoruz.