Dijital Pazarlama Kitap Önerileri

Dijital Pazarlama Kitap Önerileri: En İyi 8 Kitap

Dijital pazarlama sektöründe mutlaka okunması gereken kitapları Dijital Pazarlama Kitap Önerileri şeklinde listeledik ve açıkladık.

Dijital Pazarlama İle İlgili Kitaplar

SEO, SEM, e-posta pazarlaması, sosyal medya yönetimi gibi dijital pazarlamanın içerisinde olan onlarca konu var. Bunlar üzerine yazılmış, kapsamlı ya da konu özelinde binlerce kitap da var.

Fakat bunlar arasından sektörün nabzını tutan ve gerçekten ayırdığınız zamana değecek olanları seçmek zaman alır. Bu nedenle, sektörde ilerleyen herkesin mutlaka okuması gereken 8 kitabı listeledik.

1: Dijital Pazarlama Stratejisi – Simon Kingsnorth

Dijital Pazarlama Stratejisi - Simon Kingsnorth

Dijital pazarlama stratejisi oluşturmak ve düzene koymak isteyenler için bir yol haritası. Dijital pazarlama stratejisi; içerik pazarlamasından SEO’ya, sosyal medyadan kullanıcı deneyimine, kişiselleştirmeden otomasyona kadar son ve güncel bilgileri içeriyor. Aynı zamanda kitapta Amazon, Google, Adidas gibi büyük şirketlerin modelleri ve analizleri de var.

2: Pazarlama 4.0 – Philip Kotler

Pazarlama 4.0

Her zaman tüketiciye daha etkili bir şekilde ulaşmak, dijital pazarlamanın altın hedefi. Pazarlama 4.0 kitabı da, daha fazla müşteriye daha etkili ulaşım için bir başucu kitabı.

Birkaç yılda bir, pazarlama hareketleri değişiyor ve yerine yenileri geliyor. Fakat artık değişen yalnızca pazarlama kuralları değil, müşteriler de değişiyor. Bu kitap da değişen tüketiciyi anlamaya yarıyor.

Dijital Pazarlama Kitap Önerileri 3:

Building a Story Brand – Donald Miller

donald miller building a storybrand

blank

Donald Miller, 7 evrensel unsurdan yararlanarak pazaralama uzmanlarına, işlerini nasıl büyüteceklerini ve müşterilerle nasıl iletişim kuracaklarını anlatıyor.

Sosyal medya, web siteleri ya da broşürler için etkili dil ve mesajlaşma nasıl oluşturulur? Marka mesajı, insanların anlayabileceği şekilde nasıl basitleştirilir? Tüketicilerin alışveriş yapmasının asıl nedeni nedir? Building a Story Brand tam olarak bu ve benzeri sorulara cevap veren bir kitap.

4: Becoming A Digital Marketer – Gil & Anya Gildner

Becoming A Digital Marketer

Pazarlama dünyası hızla değişirken, sektör teknolojiyi daha önce görülmemiş bir hızda harmanlıyor ve adapte ediyor. Bu teknoloji odaklı endüstride artık uzaman olmak yeterli değil. Artık SEO stratejisini bilmeli, web sitesi oluşturabilmeli, Google Ads ve Analytics kullanabilmeliyiz.

İşte Becoming Digital Marketer kitabı, PPC, SEO, raporlama, sosyal medya pazarlaması gibi pek çok konuda bilgi edinmenize yarıyor. Aynı zamanda ünlü iletişimciler ile yapılan röportajlar da kitaba eklenmiş.

Dijital Pazarlama Kitap Önerileri 5:

A’dan Z’ye Pazarlama – Philip Kotler

A’dan Z’ye Pazarlama - Dijital Pazarlama Kitap Önerileri

Philip Kotler Modern pazarlamanın babası olarak biliniyor. A’dan Z’ye Pazarlama kitabı, hem pazarlama sektörü hakkındaki temel kavramları ele alıyor, hem de taze bir bakış açısıyla herkesin bilmesi gerekenleri yeniden tanımlıyor. 

Dijital Pazarlama Kitap Önerileri 6:

Rakibini Yere Ser – Gary Vaynerchuk

Rakibini Yere Ser - Gary Vaynerchuk

İçerik, bugün hiç olmadığı kadar önemli. Fakat odaklanılması gereken tek şey nitelikli içerik üretmek değil. Aynı zamanda mobil cihazlara ve sosyal medya platformalarına uygun nitelikli içerikler üretmek.

blank

Dünyaca ünlü marka danışmanı olan Gary Vaynerchuk, denenmiş ve fayda sağlanmış sosyal medya stratejilerini okurlara sunuyor.

Dijital Pazarlama Kitap Önerileri 7:

Hacking Growth – Sean Ellis, Morgan Brown

Hacking Growth

Hacking Growth, geleneksel pazarlamanın kurallarını geride bırakarak daha tutumlu, tutarlı, işbirlikçi, veriye dayalı ve tekrarlanabilir sonuçlar elde etmek isteyen pazarlama liderleri ve şirketler için hazırlandı. Kitap, üründen ziyade müşterilere, onlara ulaşma yollarına, elde tutma ve etkileşim kurma yöntemlerine, onlardan nasıl para kazanılacağına değiniyor.

8: Sosyal Medya Sanatı – Guy Kawasaki

Dijital Pazarlama Kitap Önerileri

Pazarlama ve özellikle sosyal medya pazarlaması alanında henüz yeniyseniz, temel terminolojiyi öğrenmek için okumanız gereken kitaplardan biri de Sosyal Medya Sanatı. Sosyal medyanın dinamiklerini, bu kanallarda bir birey ya da marka olarak nasıl var olacağınız, etkileşim kuracağınız ve üreteceğiniz hakkındaki soruların cevaplarını bulabilirsiniz. Ayrıca ürettiğiniz içerikleri nasıl daha geniş kitlelere gösterip duyurabileceğinizi de öğrenebilirsiniz.